تجربه اولین کار داوطلبانه می تواند بسیار ارزشمند باشد ولی این نکته را به یاد داشته باشید که نمی توانید آن را ساده بگیرید.حتی یک کار ساده هم می تواند شما را با چالش روبه‌رو کند.برای انجام هر کاری باید به اصول آن پایبند بود.برای همین منظور به 5 نکته مهم در انجام اولین کار داوطلبانه می پردازیم.

 

 تحقیقات خود را انجام دهید

بخش مهمی از کار این است که شما برای کار داوطلبانه‌ای که انتخاب کرده اید،تحقیق کنید.برای مثال می توانید نظرات و امتیاز کاربران قبلی که در آن فعالیت داوطلبانه شرکت کرده اند را بخوانید.از داوطلب‌خواه اطلاعاتی در مورد نحوه کار داوطلبانه بپرسید و یا اینکه در مورد کار داوطلبانه ای که می خواهید انجام دهید،مهارت آموزی داشته باشید و خود را قبل از انجام آن، آماده کنید.

 

 انتظار یک کار آسان را نداشته باشید

در اولین کارها و رویدادهای داوطلبانه ای که انجام می دهید متوجه خواهید شد که این واقعا یک کار آسان نیست.پس بهتر است برای هر روز کاری خود،انتظار یک چالش جدید داشته باشید و این ذهنیت را در خود ایجاد کنید.

چراکه بهتر به استقبال چالش های در پیش رو می روید و باعث می شود که شما احساس شگفت انگیزی بعد از انجام کارهای داوطلبانه داشته باشید.

 

باور کنید که این یک کار دو طرفه است

همیشه بخاطر داشته باشید که در حالی که شمادرحال انجام کار داوطلبانه برای دیگران هستید ، آنها واقعاً دوستا دارند که از شما استقبال کنند و در خانه و محل کار از شما پذیرایی کنند.

پس می توان به این نتیجه رسید که در قبال کاری که انجام می دهیم ، هر دو طرف چه داوطلب و چه داوطلب‌خواه به نتایج مفیدی می رسند.

 

کنجکاو باشید

 حس کنجکاوی نه تنها تمایل شما به یادگیری را برجسته می کند ، بلکه راه را به سمت یک تجربه بسیار آموزشی تر و با ارزش تر هموار می کند.

بنابراین بعد از ثبت نام در یک فعالیت یا رویداد داوطلبانه نه تنها باید متوقف شوید بلکه باید علاقه بیشتری از خود نشان دهید.

 

خودتان باشید

مهم نیست که شما کجا هستید ، از کدام شهر هستید ، چه کاری انجام می دهید و یا چرا آن را انجام می دهید ، هیچ چیز مهمتر از این نیست که همیشه نسبت به خودتان صادق باشید.

پاداش های انجام کار داوطلبانه بی حد و حصر است ، خواه در آن طرف جهان باشید یا تنها در جاده ای دور از خانه باشید.

هیچ دو نفر یکسان نیستند ، اما بیشتر اوقات اختلاف های ماین ما هست که ما را گرد هم می آورد.