چگونه در انتخاب فعالیت های داوطلبانه هوشمندانه تر عمل کنیم ؟ چگونه راحت‌تر و سریع‌تر در یک فعالیت داوطلبانه پذیرش شویم؟چگونه شانس پذیرش بیشتری داشته باشیم ؟

این های سوالاتی است که اکثر داوطلبانه می پرسند.برای این منظور کافی است یکسری نکات اولیه را رعایت کنید.

 

تکمیل پروفایل

ساده ترین راه شناخت شما توسط افراد داوطلب و میزبان های کار داوطلبانه ، پروفایل کاربری شماست.پس با تکمیل کردن پروفایل کاربری خودتان می توانید شانس بهتری از پذیرش توسط دیگران پیدا کنید.

در پروفایل کاربری خودتان ، مهارت ها و علایق و تجربه هایی که قبلا داشتید را منتشر کنید و متن کاملی درباره خودتان بنویسید.

نکته مهم ، انتخاب عکس پروفایل است که باید تمام رخ باشد و چهره شما را کاملا مشخص نشان دهد.

 

متن درخواست واضح

در مرحله درخواست از یک فعالیت داوطلبانه ، متنی که برای کاربر ارسال می کنید باید درخواست شما را واضح و گویا منتقل کند.بنابراین از کلی گویی جدا اجتناب کنید چراکه ممکن است یک فعالیت داوطلبانه درخواست های زیادی داشته باشد و صاحب فعالیت داوطلبانه ، ترجیح دهد افرادی را انتخاب کند که راحتتر مفهوم و درخواست خود برای کار داوطلبانه را بیان کرده اند.

 

تجربه های قبلی خودتان را منتشر کنید

برای ثبت و انتشار تجربه های شما ، بخشی در سایت "ایران داوطلبانه" فراهم شده است که می توانید تجربه های قبلی از انجام کارهای داوطلبانه خود را منتشر کنید.

ثبت تجربه کارهای داوطلبانه ، یک رزومه برای شما ایجاد می کند که هم کاربران نسبت به انتخاب شما اعتماد بیشتری پیدا می کنند و هم جامعه کاربری از علاقه مندان برای خود تشکیل می دهید.

همچنین با فعالیت در بخش وبلاگ و تجربه ها و ثبت مطالب آموزشی خودتان ، می توانید امتیاز کاربری بیشتری کسب کنید.

بنابراین افرادی هم که فعالیت داوطلبانه ای دارند ، می توانند با نوشتن گزارشی از حضور افراد داوطلب در کنار آنها ، علاقه مندان کار داوطلبانه را بهتر جذب کنند.

راهنمای ثبت مطلب در وبلاگ ایران داوطلبانه را مطالعه کنید

 

سفر تنهایی

اکثر میزبان های فعالیت داوطلبانه ، تمایل به جذب یک یا دو نفر نیروی داوطلب دارند ولی اگر تمایل به حضور گروهی دارید،انتخاب NGO ها بهترین گزینه برای شماست.

 

احترام به قوانین میزبان

رضایت میزبان های قبلی شما بسیار مهم است پس به قوانینی که میزبان یک کار داوطلبانه برای شما بیان می کند ، پایبند باشید.درنهایت میزبان های شما، امتیازهایی را به شما می دهند.

 

درخواست از چند میزبان

این امکان وجود دارد که شما از چند میزبان کار داوطلبانه،درخواست کنید.بنابراین می توانید اینگونه شانس انتخاب یک فعالیت های داوطلبانه مورد علاقه تان را زیاد کنید.