میزبان فعالیت های داوطلبانه بودن،مزیت های زیادی برای شما دارد.در این نوشته کوتاه به این مورد می پردازیم که چرا شما باید میزبان فعالیت داوطلبانه باشید ؟

 

  • بدست آوردن ایده های تازه در کسب و کار شما

بسیاری از ما در یک حلقه اجتماعی و فکری محدود شده ایم.معمولا فعالیت های خود را به صورت عادت های گذشته انجام می دهیم و این باعث میشود خلاقیت در کارهای ما جایی نداشته باشد.اما کافی است شما با افراد مختلف ارتباط برقرار کنید تا ایده های تازه برای شما نمایان شود.

به همین دلیل وقتی شما میزبان افراد داوطلب هستید ، آنها با خود ایده های جدید برای کسب و کار شما می آورند.ذوق و شوق انجام کار داوطلبانه آنها را خستگی ناپذیر می کند !

 

  • هدف مشترک

وقتی هر دو شما دارای هدف مشترک در انجام کار باشید ، کشف ناشناخته ها راحت تر اتفاق می افتد.هم میزبان کار داوطلبانه و هم فرد داوطلب در یادگیری یک دیگر نقش دارند و این خود باعث پیشرفت شخصیت و کسب و کار شما میشود.

 

  • درک فرهنگ های جدید

وقتی شما به صورت یک فرد داوطلب در فعالیت های داوطلبانه مختلف شرکت می کنید به آسانی فرهنگ های مختلف را لمس می کنید.برخورد اجتماعی بهتری برقرار می کنید و از تجربه های آن ها استفاده می کنید.

چراکه فرقی نمی کند شما از چه قوم و نژادی هستید ، بلکه هر دو شما برای یک هدف مشترک تلاش می کنید.

 

  • فرصت یادگیری

بی جهت نیست که می گویند هر کار جدید یک تجربه جدید است.این به شما بستگی دارد که به چه فعالیت هایی علاقه دارید و یا می خواهید در چه زمینه هایی مهارت کسب کنید.فعالیت مورد نظر خود را انتخاب می کنید و مسیر یادگیری شما آغاز میشود.

 

  • تمرین مهارت های زندگی

همین طور که گفتیم ، فعالیت های داوطلبانه فرصت خوبی برای یادگیری مهارت ها هست ولی شما در اصل دارید مهارت های اصلی زندگی یعنی ارتباط اجتماعی پایدار ، استقلال هویت و هم کلام شدن با دیگران و ... را تمرین می کنید.

 

بنابراین میزبان یک فعالیت داوطلبانه بودن ، چیزی فراتر از انجام یک فعالیت است چرا که شما منفعت های مادی و معنوی خیلی زیادی می برید.