تعریف فعالیت داوطلبانه

فعالیت‌های داوطلبانه ، به مجموعه فعالیت‌هایی گفته می شود که شخص داوطلبت بدون در نظر گرفتن منفعت مالی آن‌ها را انجام می دهد.همچین به بخشی از این فعالیت‌ها ، فعالیت‌های انسان دوستانه گفته می شود.

اطلاعات بیشتر در ویکی پدیا

 

چرا باید فعالیت داوطلبانه انجام دهیم ؟

درست است که منفعت مالی آن هم به صورت مستقیم برای شما ندارد ولی در عوض شما را با دنیای جدیدی آشنا کرده است.شما در این فعالیت ها ، مهارت های جدید یاد میگیرید ، تجربه های ارزشمند بدست می آورید و با افراد مختلف ارتباط دوستانه ای برقرار می کنید.

 

وضعیت فعالیت های داوطلبانه در ایران چگونه است ؟

سخاوت و کمک به هم نوع یکی از ویژگی های ما ایرانی ها است.از دیرباز تا به امروز همواره در شرایط سخت نظیر جنگ ، خشکسالی ، بلایای طبیعی و حوادث و ... در کنار هم بودیم و به آن به عنوان یک ارزش نگاه می کنیم.

البته انواع مختلفی از فعالیت های داوطلبانه نیز در ایران رواج پیدا کرده است که به نوعی تجربه گرایی را دنبال می کند. افراد علاقه مندی که به شهرها و روستاها سفر می کنند و به عنوان یک فرد داوطلب در کسب و کارهایی (نظیر اقامتگاه های بومگردی ، راهنماهای محلی و کافه ها و رستوران ها و مراکز خیریه و ... )خدمت می کنند.

 

در IranVolunteering قرار است چه اتفاقی بیافتد ؟

ما در IranVolunteering (ایران داوطلبانه)سعی داریم که این فرایند را سر و سامان دهیم.فضایی که در آن افراد علاقه مند و داوطلب به راحتی فعالیت مورد نظر خود را پیدا کنند و افرادی هم که فعالیتی دارند که نیاز به نیروی داوطلب است هم به راحتی و هرچه سریع تر نیرو(های) مورد نظر خود را پیدا کنند.

 

عضویت در IranVolunteering چه فایده ای دارد ؟

عضویت در IranVolunteering (ایران داوطلبانه) رایگان است.حساب کاربری که شما می سازید به نوعی معرف و رزومه شما محسوب میشود.بنابراین به افراد در انتخاب فرد داوطلب یا فعالیت داوطلبانه مورد نظرشان کمک شایانی می کند.

 

همین ؟ تمام شد ؟

البته بخش های مختلف دیگری هم در IranVolunteering (ایران داوطلبانه) هست که برای شما کاربران عزیز طراحی شده است. بخش وبلاگ و تجربه ها به شما در مورد کارها و روش انجام فعالیت ها کمک می کند.

این مقاله ها و نوشته ها توسط کاربران و اعضای نویسنده سایت ایجاد میشود.بنابراین جایی به غیر از اینجا به این همه مطلب مفید دسترسی ندارید !

 

خب ، دیگه ؟!

ما در IranVolunteering (ایران داوطلبانه)تمام تلاش خود را می کنیم تا شما کاربران عزیز ، راحت تر به خواست های خود برسید و یک انتخاب هوشمندانه داشته باشید.مطمئنا در آینده نزدیک تغییرات عمده و امکانات بیشتری اضافه خواهد شد.