انتخاب همراه در سفر ارتباط مستقیمی با اینکه سفر شما یک سفر هیجان انگیز و ماجراجویانه باشد و یا اینکه یک خاطره بد برای خود رقم بزنید.

قبل از اینکه برای  سفر بعدی خود یک همسفر انتخاب کنید ، بهتر است به این نکات توجه کنید.

 

آشنایی و شناخت همسفر

اینکه شما از همسفر خود شناخت کافی داشته باشید ، نکته بسیار مهمی است چراکه وقتی با اخلاق اون آشنا باشید به راحتی می توانید انتخاب کنید که آیا او برای این سفر ماجراجویانه هست یا نه ؟ گاهی وقت ها برخی از دوستان فقط برای برنامه شهرگردی مناسب هستند ولی برای مثال فعالیت های هیجان انگیز و ماجراجویانه اصلا با شخصیت و خلق و خوی آنها سازگار نیست.

همچنین شناخت همسفر می تواند نقش مهمی در برنامه ریزی قبل از سفر و یا حین سفر بازی می کند.این مهم است که بدانید با چه کسی سفر می روید ، نه ؟

برخی از انسان ها فقط دوست دارند تنهایی سفر کنند و قرار گرفتن آنها در موقعیت های گروهی به خصوص گروه های بیشتر از سه نفر در سفر برای آنها ملال‌آور است.

 

نقش دیدگاه های مشترک در انتخاب همسفر

انتخاب شخصی که با شما یک فلسفه سفر مشترک داشته باشد خیلی مهم است ، به علاوه اینکه شما قرار است مدت زمان طولانی را با او در سفر و جاده باشید. 

در نظر بگیرید که شما و دوستان سفرتان از چه فعالیتهایی لذت می برید. کوهنوردی را ترجیح می دهید ،آیا ترجیح می دهید در شهر بگردید و موزه ها و آثار باستانی را ببینید ؟

 

نقش دیدگاه های متفاوت در انتخاب همسفر

اینکه همسفر شما کاملا شبیه شما باشد هم زیاد خوب نیست.شاید این موضوع سفر شما را کسالت آور و خسته کننده کند ولی اگر با شخصی همسفر شوید که به اندازه ای با شما متفاوت باشد ، می توانید لذت های جدید را تجربه کنید و یا به دنبال علایق تازه شناخته شده خودتان باشید.

 

همسفر شما چقدر تجربه سفر کردن دارد ؟

تجربه شما و همسفرتان ارتباط مستقیمی با سبک سفر شما دارد.اینکه اصلا اهل برنامه ریزی هستید یا نه ؟ و یا اینکه همسفر شما تجربه چه سبک از سفر ها را دارد ؟ 

این ها سوالاتی است که باید از خود و همسفرتان بپرسید.

برای مثال اگر با شخصی که تنها تجربه سفر با تورهای گردشگری را دارد یک سفر کوله گردی و هیچهایکی بروید ، شاید در میان مسیر دچار مشکل شوید.

 

قابل اعتماد بودن

همسفر شما نباید شخص پنهانکاری باشد و یا اینکه شخصی نباشد که شما را وسط سفر به حال خود رها کند.

بالاخره سفر  هزاران اتفاق پیش‌بینی نشده به همراه خود دارد.

 

گروه سفر شما چند نفره است ؟

تعداد اعضای گروه سفر شما ارتباط تنگاتنگی با نقش اعضای آن دارد.سعی کنید نقش ها و مسئولیت های هر شخص را قبل از سفر با او در میان بگذارید.

خلاصه اینکه شخصی نباید فکر کند در گروه کاری برای انجام دادن ندارد ! پس همه مسئولیت ها با یک نفر نباشد ، آنها را تقسیم کنید تا یک گروه پویا داشته باشید و همه اعضا حس مسئولیت داشته باشند.

 

جنسیت و سن همسفر

باید با این دو موضوع کنار بیایید.البته سعی کنید در گروه سفر خود افراد مختلفی را داشته باشید ولی هیچگاه فردی کاملا متضاد گروه نداشته باشید.

برای مثال اگر همه افراد گروه بزرگسال هستند یک همسفر خیلی جوان می تواند سفر شما را به چالش بکشد و در مورد جنسیت همسفر ها هم به همین شکل است.

 

توافق در رابطه با بودجه بندی سفر

حالا که همسفر خودتان را انتخاب کردید ، زمان آن رسیده که در مورد بودجه بندی سفر به توافق برسید.

هرکسی به طرز متفاوت پول خود را خرج می کند.بنابراین این مهم است که دوست دارید در این سفر صرفه جویی کنید و یا ولخرجی !

بنابراین همسفری را انتخاب کنید که عادت های اقتصادی مشابه ای دارد.

 

نکته مهمی که باید بپذیرید این است که سفر کاملا ایده آل نداریم و ممکن است حوادث تلخ و شیرینی در سفر اتفاق بیافتد.اینکه چقدر شما و همسفرتان با این موضوع کنار می آیید از هر چیزی مهم تر است.